זיפות גגות בשיטות שונות

זיפות גגות -השיטה הישנה שורדת עד היום

זיפות גגות היא האחת שיטות הוותיקות ביותר בתעשיית איטום הגגות והמבנים שעדיין נמצאת בשימוש כיום. החומר בו משתמשים לסוג איטום זה הוא זפת, שבמקור זהו חומר לבידוד מים. לכן, חומר זה מהווה בידוד ואיטום טוב לגגות מפני גשמים ונזילות. אך, יעילותה של הזפת בבידוד מים התגלתה עוד הרבה לפני שהתחילו להשתמש בה בתור חומר לאיטום קירות. בעבר השתמשו בזפת לבידוד סירות, ספינות ואוניות, כך שלא יחדור מים לסיפון. למרות שזיפות קירות הינה שיטה ישנה, אנשים רבים עדיין מעדיפים להשתמש בזפת לאיטום קירותיהם, כנראה בגלל שעלות העבודה הינה זולה יותר.

תהליך החימום המאתגר

בכדי ליישם את הזפת עליה להיות בטמפרטורה של 185 מעלות בדיוק רב. תהליך החימום המקורי והמיושן של הזפת מתבצע בדרך ישירה, עם אש. שיטה מיושנת זו אינה יעילה וקשה מאוד ליישום.
ההגעה לטמפרטורה מדויקת בשיטה זו היא אתגר גדול, וקבלתה בצורה אחידה היא אתגר גדול עוד יותר. שיטה זו כה קשה ליישום כי טמפרטורת הזפת צריכה להיות מדויקת עד מאוד, אם הטמפרטורה תהיה גדולה מ185 הזפת תאבד מיכולת הדביקות שלה, ואילו אם הטמפרטורה תהיה קטנה מ185 תפסיד הזפת את קשיחותה ואיכותה.

מוכנות חימום הזפת – חימום יעיל וחדשני!

עם השנים התקדמה הטכנולוגיה, ייעול תהליכים הוא דבר שבשגרה מה שהוליד את מכונות חימום הזפת. מכונות אלו באו לייעל את תהליך חימום הזפת, שעד כה היה מפרך, מסוכן ומאוד לא אפקטיבי. מכונות אלו פותרות את הבעיה בצורה מדהימה ומאפשרות חימום מבוקר, מהר ואחיד.אך הסיבה לכך שמכונות אלו הן לא כל כך נפוצות היא מחירן הגבוה. מכונות אלו פועלות על שמן שנמצא בסוג של כדים המפרידים אותו מן הזפת. חימום הזפת בעצם מתרחש על ידי חימום השמן, בעוד שהשמן מתחמם הוא גורם גם לחימום הזפת. בגלל שמכונה היא זו ששולטת על החימום, היא מאפשרת שמירה וויסות טמפרטורה קבועה ואחידה.

המכונות החדשות לעומת המכונות הישנות

קיימים שני סוגים שונים של מכונות:

*המכונות הוותיקות: אלו הן המכונות הישנות, דרך הפעולה של מכונות אלו היא חימום בצורה הישירה. הן בעצם מקבילות לשיטה הישנה של חימום הזפת ,מה שהופך אותן ללא אפקטיביות במיוחד.

*המכונות העדכניות: אלו הן המכונות החדישות והמפותחות, הן יותר מתקדמות, יותר יעילות ומאוד שימושיות. החימום במכונות אלו הוא חימום קבוע, אחיד, נוח, קל ומהיר.
בנוסף קיימת בהן משאבה מיוחדת להעברה אוטומטית של זפת לגג, פיצ’ר שחוסך בעלויות, סיכונים והמון זמן.

למה כדאי להשתמש במכונות חדשניות ועדכניות?

* מכונות אלו הן ידידותיות לסביבה.
* במכונות אלו ניתן לשלוט בקלות על טמפרטורת הזפת ואחידותה.
* מכונות אלו משמרת את איכות הזפת.
* מכונות אלו מבצעות חימום מהיר.
* מכונות אלו ניידות.

איך נבצע זיפות גגות איכותי?

השיטות המרכזיות לזיפות גגות הן:
-הנחת שכבת זפת
-הנחת שכבת זפת כפולה בעל רשת מיוחדת המקשרת בין השכבות ומחזקת אותן.
בשני השיטות יידרש סיוד מחודש כל שנה ושנה.

שלבי ביצוע:

1. ניקוי שטח הגג עד להחלקתו מכל הפרעה, כגון: גושים, לכלוך, פסולת, זבל, חלקים רופפים.
2. הנחת שכבת בסיס על הגג, לשמירה על איטום איכותי.
3. הנחת השכבה הראשונה של הזפת, שכבה עבה מאוד ומדייקת מאוד באחידותה.
4. הנחת רשת משמרת ומחזקת איטום לאורך הגג.
5. הנחת השכבה השניה של הזפת.
6. צביעת הגג בסיד, את שלב זה נצטרך לבצע כל שנה בכדי לשמר את התוצאות.

מה עדיף – זיפות או דרך יריעות ביטומניות?

זיפות גגות הוא שיטה וותיקה שאינה כדאית לשימוש, למרות התקדמותה והתפתחותה עד היום. כדאי להשתמש בדרכים חדישות ועדכניות יותר, כדוגמת יריעות ביטומניות. איטום גגות בעזרת יריעות ביטומניות נחשב לפי דעת הרוב לדרך יעילה ואיכותית יותר, שכן היא משתמרת ליותר זמן לטענתם. אף על פי שזיפות גגות הוא זול יותר במבט ראשון, עם השנים עלות סיוד מחודש כל שנה מצטברת לסכום כספי העולה על מחיר של איטום ביריעות ביטומניות לדוגמא.