איטום גג מרוצף

איטום גג מרוצף – החשיבות והשיטות השונות לביצוע עבודת איטום גג מרוצף

איטום גג מרוצף

איטום גג מרוצף נחשבת לאחת העבודות הקשות ביותר בתחום האיטום ובפרט בתחום איטום הגגות. איטום גג מרוצף זו עבודה המתבצעת בעצם על גג מרוצף לצורך אטימתו מפני מים. איטום זה מונע חדירת של מי גשמים ומים בכללי מן החלק החיצוני של הבניין אל תוך החלק הפנימי שלו, בכך נמנעת הצטברות של מים בחלק הפנימי של הבניין ושלל נזקים הנגרמים כתוצאה מכך. איטום גג מרוצף זו עבודת איטום המתבצעת על ידי בעל מקצוע הנקרא "קבלן איטום", אך ישנם עיסוקים רבים הנופלים תחת המקצוע קבלן איטום. קבלני איטום עוסקים באיטום גגות, איטום קירות, איטום מרתפים, איטום תשתיות ועוד… יש להן מגוון תחומי עיסוק ומגוון תחומי התמחות, כאשר איטום גג מרוצף זה רק אחד מהם. בחרו בקבלן איטום המתמחה באיטום גג מרוצף בשביל לקבל תוצאה איכותית ומוצלחת.

החשיבות בביצוע איכותי

ישנה חשיבות רבה בביצוע איטום גג מרוצף איכותי, שכן הוא מגן על הגג ביעילות ומונע שלל בעיות כמו רטיבות בחלקי הבית ונזילות. איטום שהינה ברמת איכות נמוכה או שלא נעשה בצורה תקינה יפתח תקלות וכשלים עם הזמן, שיאפשרו למים לחלחל אל תוך הבניין ולגרום לבעיות שציינו לעיל לחזור. לכן, חשוב מאוד שהביצוע ייעשה באופן מדוקדק וברמת איכות גבוהה. בנוסף, חשוב ליצור קשר עם בעל מקצוע במיידי ברגע שמבחינים בנזילה או רטיבות, אלו לרוב תופעות לוואי של כשל או פגם במערכת האיטום של הבית. בעיות מסוג זה לא ייעלמו מעצמן אלא להפך, הן יחמירו ככל שתחכו עם זה, עם הזמן יתחיל להתפתח עובש והנזילות יחמירו ויתפשטו. חשוב לטפל בבעיה ובמקור הבעיה בהקדם לפני שהן יחמירו והטיפול יתארך ויתייקר.

השיטות השונות

קיימות שיטות שונות לביצוע עבודת איטום גג מרוצף, השוני נולד מהצורך בטכניקות שונות המתאימות לסוגי בנייה שונים, סוגי גגות שונים, סוגי תקלות וכו’ יש צורך בהתאמה מדויקת ומוצלחת של כל הפרמטרים הללו בכדי לקבל תוצאה איכותית שתשמר לאורך זמן רב ותמנע רטיבות ונזילות ביעילות. שתי השיטות הנפוצות ביותר בשימוש לאיטום גג מרוצף הן שיטת הפירוק וריצוף מחדש, ושיטת החירוץ ואטימה מחדש. שיטת הפירוק וריצוף מחדש זו שיטה יעילה ואיכותית מאוד, אך היא איטית ויקרה ביחד לשיטות אחרות. שיטת החירוץ ואטימה מחדש לעומת זאת היא שיטה איכותית ויעילה לא פחות, אך היא זולה יותר ומהירה יותר וכשם כך אנו ממליצים עליה ללקוחותינו ברוב המקרים.