קבלני איטום

קבלן איטום – מי הוא, מה הוא עושה וכיצד נמצא קבלן איטום מקצועי?

קבלני האיטום עוסקים בעבודות איטום – איטום מבנים ומשטחים, הקמה ותכנון של מערכות איטום, איתור ותיקון נזילות וכו'… בימינו קיימות שיטות רבות לאיטום בצורה יעילה, כל מבנה, גג או תחום הזקוק איטום. כמו כן, קיימים חומרים רבים בשוק, אותם יש להכיר לעומק בכדי לדעת להתאים את החומר המתאים לעבודת האיטום.

רקע כללי

בעבר נקראו קבלני האיטום "זפתים", בגלל שזפתהיוותה האלטרנטיבה היחידה כמעט לבידוד ממים באותה תקופה. בעבר נחשבה הזפת למשאב פורץ דרך באיטום ובידוד סירות וספינות, כיום, היא חומר דיי מיושן לאיטום גגות, מבנים וכו… בעשור האחרון, התפתחו שיטות חדשות רבות המייעלות את עבודות האיטום ובכך המקצוע של קבלני האיטום התרחב ופרש כנפיים. קיים צורך באיטום דברים רבים – גגות, קירות, תשתיות, מרפסות, מרתפים ועוד…
עם התרחבות המקצוע, והצורך הגדל באיטום דברים שונים, התפתחו תחומים שונים תחת המקצוע קבלני איטום. כל תחום הוא עולם ומלואו ודורש ידע וניסיון בכדי לבצע עבודה מוצלחת ואיכותית. כך התפתחו להם תחומי ההתמחות השונים, אנו בתור חברת איטום מתמחים בתחומים רבים ומעניקים שירותים רבים, כגון: איטום גגות וזיפות גגות, איטום בסנפלינג, פתרון נזילות ורטיבות, איטום קירות חיצוניים ואיטום סוגים שונים של משטחים.

החשיבות שבבחירת קבלן איטום טוב

כשנגשים לבחירת קבלן איטום טוב, חשוב מאוד לבחור בעל מקצוע מקצועי עם ניסיון רב בתחום ההתמחות לו אתם זקוקים. בתחום האיטום קיימים לא מעט רמאים ושרלטנים, שמציעים "עבודת איטום בזיל הזול", כך שלא ניתן לדעת אם הקבלן אמין ומקצועי. צריך להבין את החשיבות הכבדה בבחירת קבלן איטום טוב, במידה ותתבצע עבודת איטום לא מקצועית ולקויה, הדבר עלול לגרום לאי נעימויות רבות ונזקים רבים לדירה בטווח הארוך, לדוגמא:
• רטיבות בגג או בקיר
• נזילות מהגג או מהקיר
• עובש מתפשט לאורך הקירות או הגג
• ירידת ערך הדירה
בנזקים אלו לא ניתן לטפל שטחית, אך גם לא ניתן לזלזל בהם כי הם רק יחמירו עם הזמן, בסופו של דבר יהיה צורך בביצוע עבודת איטום מחדש. מצב זה גורם לבזבוז כסף, בזבוז זמן, אי נעימות ופגיעה באיכות חיינו בתור דיירי הדירה. חשוב מאוד לבחור קבלן איטום טוב ומקצועי, כדי שהאיטום יהיה איכותי מהבסיס, עמיד ונשמר לאורך השנים ללא כל בעיות או צורך בטיפולים נוספים.

הצ'ק ליסט לבחירת קבלן איטום טוב ומקצועי

1. דיפלומת "אוטם מורשה" – בישראל קיימת אפשרות לקבל הסמכה לעבודות איטום, אמנם היא לא חובה. בכל זאת, הסמכה כזו מעידה על מקצועיות הקבלן וכדאי להתייחס אליה בכובד ראש. בסיום ההסמכה בהצלחה, מקבל קבלן האיטום דיפלומת "אוטם מורשה", ואת הלגיטימיות לקרוא לעצמו "קבלן איטום מורשה". כדאי מאוד לבדוק שהקבלן מחזיק בהסמכה כזו לפני ההחלטה לבחור בו.

2. המחיר – מומלץ לא לבחור בקבלן האיטום הזול ביותר, השוק הפרוץ מפוצץ בשקרנים וקשקשנים, שמציעים עבודה זולה מאוד אך גם באיכות ירודה מאוד. ישנה חשיבות רבה לעבודת איטום איכותית ומקצועית, שאותה רק קבלן איטום טוב ומקצועי יוכל לבצע בהצלחה. קבלן איטום טוב, יידרוש מחירים שבמבט ראשון אולי נראים מעט גבוהים מדיי, אך בסופו של דבר הבחירה בקבלן איכותי תחסוך לכם כסף רב. טיפולים החוזרים והתיקונים לעבודת איטום לקויה הם עלות מצטברת ולא צפויה שאף אחד לא רוצה להתעסק איתה בטווח הרחוק.

3. פירוט אחריות בכתב – כדאי לבקש מן הקבלן תעודת אחריות, תעודה זו היא מן חוזה המפרט את אחריות שקבלן האיטום לוקח על עצמו במקרה של בעיות ותקלות. תעודות כאלו מונעות התנערות מאחריות של הקבלן במקרה של כשלים. קבלן המעניק תעודה כזו מראה על לקיחת אחריות ומקצועיות ובכך מצביע על רמת הביצוע שלו.

4. חברת איטום אמינה – בבחירה בחברת איטום רצינית, ניתן להיות בטוחים שיתקבל איטום איכותי. חברת איטום רצינית גם לא תתנער מאחריות בדומה לקבלנים עצמאיים רבים.

5. חומרים איכותיים –חשוב לשאול את הקבלן באיזה חומרים הוא משתמש ולוודא שהם עומדים בכל התקנים והנהלים, חומרים שלא עומדים בתקנים הם לרוב חומרים לא איכותיים ופגומים.

אם עברתם על כל הרשימה והקבלן מקיים את כל הקריטריונים הנ”ל, אתם כבר בדרך הנכונה לקבלת עבודה איטום טובה.