איטום מרפסת

איטום מרפסת – החשיבות , מציאת קבלן איטום והשיטות

איטום מרפסת – חשיבות

איטום מרפסת זו עבודת האיטום הקשה ביותר והמורכבת ביותר בעולם האיטום והנה בעלת חשיבות גבוהה. המרפסת היא אחד החלקים החשופים ביותר לנזקי מזג האוויר, לסערות וגשמים, כך שהיא מהווה מוקד פוטנציאלי לחדירת מים. חשוב מאוד לבצע איטום ברמת איכות גבוהה וללא ליקויים על המרפסת, אחרת יתפתחו סדקים וחריצים עם הזמן שיאפשרו חדירת מים. אם מים יחדו, הם עלולים לגרום נזקים נרחבים לדירה עצמה, לדירות השכנות ולבניין כולו. מים שחודרים לפני הבניין הם הגורם לרטיבויות, נזילות, עובש וכשל מערכת האיטום הכוללת של הבניין.

מציאת קבלן איטום לביצוע איטום מרפסת

בגלל החשיבות והקושי שבעבודת איטום מרפסת איכותית, יש צורך בבעל מקצוע אמין, מנוסה ומומחה בתחום. בעלי המקצוע שמתעסקים באיטום מרפסות ובתחומי האיטום בכללי נקראים "קבלני איטום". בחרו בקבלן איטום המתמחה באיטום מרפסות מאחר ועבודת איטום מרפסות דורשת ידע נרחב ומיומנות שאין לכל קבלן איטום ללא התמחות בתחום. בחרו בקבלן איטום מורשה, קבלן איטום מורשה הוא קבלן אשר עבר הכשרה לעבודה בתחום האיטום ולכן עבודותיו יהיו איכותיות יותר ומקצועיות יותר. ישנם קבלנים רבים בתחום האיטום שמבצעים עבודות איטום ללא הכשרו וללא פיקוח, העבודות שהם מבצעים הן ברוב המקרים עבודות באיכות ירודה ולקויה, לכן מומלץ מאוד לבחור בקבלני איטום שעברו הכשרות ומחזיקים בתעודת "אוטם מורשה".בנוסף לכל אלו, אנו ממליצים לבדוק עם איזה חומרים עובד הקבלן, חומרים שאינם עומדים בתו התקן הישראלי הם חומרים פגומים או לקויים, מה שמעיד על מקצועיותו של הקבלן ואיכות העבודה שלו.

השיטות השונות לאיטום מרפסת

השיטות הנפוצות ביותר לאיטום מרפסת הן:
שיטת פירוק וריצוף מחדש: בשיטה זו מתבצע פירוק הריצוף הקיים על המרפסת והקמת מערכת איטום חדשה ואיכותית, לאחר מכן מתבצע ריצוף מחדש על המרפסת שהינו משופר ומשודרג. שיטה זו הנה שיטה איכותית מאוד ובטוחה מאוד, אך היא איטית ויקרה מה שמהווה חסרון.
שיטת חירוץ ואטימה מחדש: בשיטה זו מתבצע אבחון תקלות באיטום הקיים, חירוץ ואטימה מחדש. שיטה זו היא שיטה חדישה ומאוד מומלצת לשימוש, היא איכותית מאוד ויעילה מאוד, היא הרבה פחות מורכבת משיטת הפירוק וריצוף מחדש והרבה יותר מהירה, המחיר שלה הוא יותר זול ולכן היא משתלמת ושימושית הרבה יותר.