איטום קיר חיצוני


איטום קיר חיצוני – החשיבות וקושי העבודה

מהו איטום קיר חיצוני

חוסר באיטום קיר חיצוני הוא אחד מליקויי הבנייה הנפוצים ביותר, איטום קיר חיצוני הוא בעצם בידודו ואיטומו מפני חדירת מים. איטום קיר חיצוני הוא סוג של עבודת איטום תחת תחום האיטום המבוצעת על ידי בעל מקצוע הנקרא "קבלן איטום". מחסור באיטום קיר חיצוני או איטום קיר חיצוני לקוי גורם ליצירת סדקים בגג כתוצאה ממפגעי מזג האוויר ובלאי. סדקים אלו מגיעים בגדלים וצורות שונות, כאשר הקטנים ביותר הם הקלים ביותר לתיקון והכי פחות בעייתיים, והגדולים ביותר הם הקשים ביותר לטיפול והבעייתיים ביותר. סדקים מסוג זה מאפשרים חלחול מים אל תוך החלק הפנימי של הבניין, מים אלו מצטברים בחלקים הפנימיים של הבניין וגורמים לנזקים לדירות בו – רטיבות ולחות בקירות, נזילות ועובש.

החשיבות באיטום קיר חיצוני

איטום קיר חיצוני הוא עבודת איטום בעל חשיבות רבה, במקרה בו אין איטום איכותי לקירות החיצוניים מים יחדרו לתוך פנים הבניין ויגרמו לשלל נזקים המורידים את ערך הבניין, ערך הדירות בו ופוגעים באיכות החיים של האנשים המתגוררים בבניין. מים המצטברים בפנים הבניין לעתים קרובות גורמים לרטיבות בקירות הבית, נזילות ואף התפתחות של עובש במקרה בו הבעיה מוזנחת. חשוב מאוד לא לזלזל בבעיה ולהזניח אותה! שכן היא לא תיעלם מעצמה אלא תמשיך להחמיר, ככל שהיא תחמיר כך איכות החיים של הגרים תפגע יותר ויותר וכך עלות הטיפול תתארך ותתייקר.

הקשיים בעבודת איטום קיר חיצוני

עבודת איטום קיר חיצוני זו עבודה קשה ומורכבת, היא לא קלה כמו שהיא נראית ולא זולה כמו טיפול של אינסטלטור. כל עבודת איטום קיר חיצוני דורשת לפחות שני בעלי מקצוע מנוסים ומקצועיים, אחד שיבצע את עבודת האיטום והשני בכדי להשגיח עליו ולסייע לו אם יש צורך אם סכנה ניצבת. כל עבודת איטום קיר חיצוני דורשת חומרים איכותיים וציוד מקצועי רב וזמן עבודה רב בכדי לבצע את העבודה בצורה איכותית וטובה. רוב עבודות איטום הקירות החיצוניים מתבצעות בגבהים רבים על בניינים, מה שאומר שיש צורך בקור רוח רב והכשרות ייעודיות לאיטום בגובה ושימוש בסנפלינג.

כתיבת תגובה