איטום קירות


החשיבות באיטום קירות איכותי, הקשיים בביצוע העבודה והשלבים לביצוע

החשיבות באיטום קירות איכותי

איטום קירות זו עבודה איטום חשובה המתבצעת על הקירות החיצוניים של הבניין לצורך איטומם, איטום קירות חיצוניים הוא תחום בעולם האיטום המתמקד בהגנת הקירות החיצוניים מפני חדירת מי גשמים לתוך החלק הפנימי של הבניין. איטום קירות חיצוניים איכותי מונע בצורה יעילה ואפקטיבית רטיבות בחלקי הבית, נזילות ועובש. אך, כאשר האיטום מתבצע בצורה לא תקינה או באיכות ירודה, נוצר כשל או ליקוי במערכת האיטום של הקירות החיצוניים, כשל שכזה עלול לאפשר חדירת מים אל תוך החלק הפנימי של הבניין וגרימת שלל נזקים לבניין ולדירות. לכן, חשוב מאוד לבחור בבעל מקצוע מנוסה ומקצועי, המתמחה באיטום קירות חיצוניים ובעל איכות עבודה מוכחת לביצוע העבודה, חשוב מאוד שהעבודה תתבצע בצורה מדוקדקת ואיכותית בכדי שתשתמר לאורך זמן ללא כל צורך בטיפולים ותיקונים.

הקשיים באיטום קירות

איטום קירות זו עבודה איטום קשה ומאתגרת, היא לא קלה לביצוע כמו שלרבים נראה ועלותה היא לא כמו עלות ביקור של טכנאי או בעל מקצוע דומה. בכל עבודת איטום קירות, גם העבודה הכי קטנה, יש צורך בשני בעלי מקצוע מנוסים לפחות, אחד שיבצע את העבודה והשני שייסע לו וישגיח עליו. בכל עבודת איטום קירות נזקקים חומרים איכותיים רבים שהנם יקרים וציוד מקצועי ואיכותי. כל עבודות האיטום דורשות זמן עבודה רב, זה לא מסתכם בשעה-שעתיים של תיקון וזהו, עבודת איטום קירות זו עבודה מסובכת שלוקחת זמן. איטום קירות לרוב מתבצע בגבהים רבים, כך שיש צורך בהכשרות והסמכות ייעודיות לעבודה בגובה והתמחות בסנפלינג, בעל המקצוע צריך לבצע את העבודה בקור רוח רב ולקחת סיכון עצמי.

שלבי איטום קירות

עבודת איטום קירות מתבצעת בכמה שלבים עיקריים, חשוב שלא לדלג על אף שלב בכדי למנוע כישלון התוצאה הסופית ופגיעה באיכות האיטום. 1. בדיקת סוג חיפוי – ראשית יש לבדוק ולזהות את סוג החיפוי על הקירות, יש להתאים את חומר האיטום לסוג חיפוי הקירות בכדי שהתוצאה תהיה עמידה ויציבה. 2. הסרת שכבות רופפות – יש להסיר שכבות לא יציבות של טיח ובטון, לנקות ולהחליק את הקיר בצורה יסודית מבחינת לכלוך ועוד.. 3. איטום סדקים גדולים – יש להשתמש בחומר ייעודי לאיטום סדקים גדולים בכדי למנוע החמרה והתרחבות שלהם. 4. איטום שכבתי – חשוב לאטום בצורה שכבתית ולא נקודתית, אם נאטום רק את הסדק הבעייתי ולא את כל הגג עלולות לצוץ בעיות נוספות הנובעות מחוסר איטום בשאר הגג.

כתיבת תגובה