איטום גג


מהו איטום גג, החשיבות שבאיטום גגות איכותי והדרכים למציאת קבלן איטום מקצועי

מהו איטום גג

איטום גג זו עבודת איטום המתבצעת לצורך בידוד ואיטום הגג מפני מים, איטום גג מתבצע על ידי חומר איטום גגות ייעודי בשילוב עם טכניקת איטום על מנת ליצור שכבת בידוד אטימה מפני מים. איטום גג מפני חדירת מים הוא חלק חשוב מאוד ממערכת הבנייה של הבית, הגג הוא האזור החשוף ביותר למי גשמים ובכך הסיכוי הוא הגבוה יותר שמי גשמים יחדרו דרכו אל תוך פנים הבניין. אם איטום גג יתבצע בצורה לקויה או שלגג אין כלל איטום, מים יחדרו דרך הגג אל תוך פנים הבניין ויגרמו לנזילות, רטיבות ועובש.

החשיבות באיטום גג איכותי

חשוב מאוד שאיטום גג יתבצע בצורה איכותית ומקצועית, אחרת עלולים להתפתח ליקויים באיטום שיאפשרו חדירת מים דרך הגג. בשביל שאיטום גג יעשה בצורה איכותי חשוב למצוא קבלן איטום מנוסה, אמין, מקצועי ומתמחה בתחום איטום הגגות. באיטום גג נדרש ידע נרחב רב השונה מעבודות איטום שונות, יש להכיר את כל טכניקות האיטום, את כל חומרי האיטום בשוק, את כל סוגי הבנייה והגגות, רק כך יכול בעל המקצוע להתאים את כל הפרמטרים האלו בצורה איכותית ליצירת תוצאה מיטבית שתשמר לאורך זמן רב.

מציאת קבלן לאיטום גג

כשמחפשים קבלן לאיטום גג חשוב לבדוק כמה פרמטרים חשובים: • קבלן איטום מורשה- כדאי מאוד לבחור בקבלן איטום מורשה, זהו קבלן שעבר הסמכה ייעודית לעבודות בתחום האיטום וקביל תעודת סיום הנקראת תעודת "אוטם מורשה". קבלן איטום מסוג זה לרוב יבצע עבודות ברמה איכותית תוך שימוש בכל הידע הנדרש ומציאת פתרונות מיטביים. • קבלן מומחה בתחום -כדאי לבחור בקבלן איטום המתמחה בתחום בו אתם צריכים, במקרה זה איטום גג אך יש גם תתי התמחויות בתחום זה בהתאם לטכניקה הנבחרת והמצב. קבלן איטום מומחה יידע יותר לעומק ויחזיק ביותר ניסיון לביצוע עבדות האיטום לה אתם זקוקים, בכך איכות התוצאות שלו תהיה לרוב גבוהה יותר. • תעודת אחריות – כדאי לבדוק האם הקבלן מעניק תעודת אחריות בכתב ומהו תוקפה, לעתים מופיעות בעיות לאחר כמה חודשים עד לכמה שנים לאחר ביצוע האיטום, בכל תחום איטום תקופת האחריות היא שונה. חשוב מאוד שיהיה לכם מסמך המגן עליכם משפטית במקרה בו מופיעות תקלות באיטום והקבלן מתנער מאחריות.

כתיבת תגובה